21 stycznia 2016: Dziesięciu Sprawiedliwych.

Księga Rodzaju, Bóg w gościnie u Abrahama: «O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu?» Odpowiedział Pan: «Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu».

Szanowna Pani Poseł:

przyszedł chyba czas, aby każdy poseł i posłanka zadali sobie pytanie "czy jestem jedną z tych dziesięciu osob, ktore powstrzymają grożącą katastrofę"? Czy jestem jednym z tych, ktorzy pomogą odzyskać dobre imię Polski w świecie? Czy chcę spojrzeć prawdzie w oczy i wyciągnąć wnioski z ostatnich dwu miesięcy?

Wielki Polak, papież i święty Jan Paweł II pozostawił po sobie polityczne dziedzictwo. Jest nim zjednoczona i bezpieczna Europa. O to walczył i po to przeciwstawiał się wschodniemu totalitaryzmowi. Czy uczciwy człowiek może demolować spuściznę Jana Pawła II?

Wasze działania prowadzą Polskę prosto w ręce Putina. Czy Polak albo Polka może podążać do kolejnej narodowej klęski, jaką będzie związanie się Polski ze wschodnim totalitaryzmem?

W ciągu dwu miesięcy okazało się, ze program wyborczy był tylko wybiegiem. To, co było obiecywane, nie jest realizowane i zapewne nigdy nie będzie, bo po prostu nie ma na to środków (co nie powinno być zaskoczeniem). To, co jest realizowane, nie było ujawnione w czasie kampanii. Gdyby było, nigdy nie zdobylibyście większości. Program wyborczy okazał się fortelem. Czy uczciwy człowiek może w tym uczestniczyć?

W przeszłości dzielni ludzie spędzali lata w więzieniu w obronie swojej uczciwości. Dzisiaj można byc uczciwym nie płacąc takiej ceny. Poseł na Sejm nie trafi do więzienia, jeśli powie "nie". Jedyne, co grozi za uczciwość, to wsciekłość jednego człowieka. To nie jest wysoka cena za przyzwoitość. Czy Pani ma odwagę, aby służyć Polsce i wyborcom, zamiast pokornie wypełniać polecenia jednej osoby prowadzącej kraj do przepaści?

Przyszedł czas, aby zapytac samego siebie "czy nadal chcę uczestniczyć w demolowaniu kraju, jego wizerunku, i jego przyszłości"? Czy zdobędę się na odwagę i będę jedną z tych dziesięciu osób, ktore ocalą dziedzictwo polityczne Jana Pawła II i dobre imię kraju?

Jedynym, co moze ocalic Polskę od katastrofy, jest Pani sumienie i odwaga powiedzenia "dosyć". Zyczę Pani, aby Pani się nimi kierowała przez resztę swojej kadencji.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.
Wojtek Skulski, fizyk

List wysłany do posłów PiS 21 stycznia 2016.
© 2016 ListyDoSejmu.org.

Wersja PDF do posłanek
Wersja PDF do posłów