31 grudnia 2015: Życzenia dla Prezydenta Pana Andrzeja Dudy.

Szanowny Panie Prezydencie:

życzę Panu zdrowia, pomyślności, powodzenia, i rozwagi w Nowym Roku. Życzę, aby Pan Prezydent odnalazł w sobie dość odwagi, aby pełnić swoją rolę niezależnie od partii, do której Pan kiedyś należał. Kierownictwo tej partii nie pełni żadnej konstytucyjnej roli w kraju i nie ma powodu, aby Prezydent spełniał jego wszystkie oczekiwania. Życzę Panu Prezydentowi, aby Pan to zauważył.

Życzę Panu, aby Pan uwierzył najlepszym polskim prawnikom, włączając w to własnego promotora, że Pana postępowanie jest niezgodne z Konstytucją kraju, ktorego Pan jest Prezydentem. Życzę, aby Pan znalazł w sobie dość rozwagi, aby zapoznać się z opiniami rad wydziałow prawa najlepszych polskich uniwersytetow. Życzę Panu, aby w Nowym Roku znalazł Pan czas na przeczytanie i przemyślenie tych opinii.

Życzę Panu, aby Bóg, ktorego Pan prosił o pomoc obejmując swoją funkcję, w przystępny sposób wyjaśnił Panu, co Pan właściwie wtedy powiedział. Życzę Panu, aby Pan w szczegolności zapytał Pana Boga, co oznaczają słowa "dochowam wierności postanowieniom Konstytucji". Po usłyszeniu odpowiedzi, ktora jest jasna chyba dla wszystkich oprócz Pana Prezydenta, życzę Panu, aby Pan kierował się tymi właśnie słowami, ktore Pan osobiście wypowiedział.

Na koniec życzę Panu odrobinę rozważnego namysłu nad własną przyszłością. Reakcje zarowno społeczeństwa jak również sojusznikow z Europy i z Ameryki wydają się zapowiadać, ze rządy Prawa i Sprawiedliwości mogą byc sporo krótsze, niz to zapowiedział pan prezes tej partii. Warto się z gory zastanowić nad pytaniami, jakie może Panu zadać Trybunał Stanu po zakończeniu rządow Prawa i Sprawiedliwości. Życzę Panu, aby Pan zawczasu przygotował zestaw przekonujących odpowiedzi.

Życzę Panu i Pana Rodzinie pomyślnego, szczęśliwego, a nade wszystko przyzwoitego Nowego Roku.

Pozostaję z szacunkiem.
Wojtek Skulski, fizyk

List wysłany do Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy 31 grudnia 2015.
© 2016 ListyDoSejmu.org.

Wersja PDF